sobota, 29 sierpnia 2015

Ćwiczenia i słownictwo z serii "Filmy dla dzieci po niemiecku": "Muffi lernt schwimmen"

Dzisiaj rozpoczynam nową serię na blogu. Zaczęłam zajmować się przygotowywaniem zadań do filmów animowanych. Zrobiłam już trochę do Smerfów, teraz siedzę nad Muminkami :)

Zadanie jest przeznaczone dla uczniów na poziomach od A2. Mimo że trudno jest uczniom zrozumieć wypowiedzi bohaterów, to widzą, co się dzieje. Jeśli wiadomo, o co chodzi, to można zrobić i zadania :)


Zdjęcie
Tutaj znajduje się odcinek Smerfów pt. "Muffi lernt schwimmen", do którego przygotowałam dydaktyzację:

Muffi lernt schwimmen

A tutaj można pobrać 2 pliki z zadaniami:

Muffi lernt schwimmen

Muffi lernt schwimmen pl

W pierwszym pliku znajdują się zdania, które należy połączyć z ich polskimi odpowiednikami w drugim pliku.

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł! Z bajkami bardzo fajnie się uczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Teraz pracuję nad "Die Biene Maja" :)

   Usuń
 2. Tak z bajkami fajnie się uczy ale jak się ma to w tekście-komiksy (np. Asterix-jest kilka epizodów w pdf w sieci za darmo, choć osobiście wolę papier), opowiadania dla dzieci i młodzieży
  Z filmami jest dużo gorzej, jak się ma niemieckie napisy to już inna sprawa.
  Bo czy jest sens oglądać film, jeżeli rozumie się z niego mniejszość? Jasne, ja mam tak, że czegoś nie zrozumiem to sobie powtórze jeszcze raz i jeszcze raz i czasem załapie to jedno tajemnicze zdanie. Ja wychodzę z założenia, że jak film to tylko nauka po przez analizowanie zdania po zdaniu ze słownikiem w ręku. To trzeba przeorać każde zdanie/słówko, i jeszcze poznać jak wygląda jego liczba mnoga, jeśli to rzeczownik.Można sobie robić notatki, później je przyswoić i obejrzeć jeszcze raz. Może jestem skrajnym wzrokowcem w nauce, nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od metody i oczywiście od indywidualnego sposobu nauki. Ćwiczenia i pomysły, jakie przedstawiam na blogu, są moimi pomysłami, a jeśli ktoś chce je wykorzystać, to może "ugryźć" je po swojemu :)

   Usuń